O nas

Go swimrun – to pomysł na przybliżenie swimrunu polskim zawodnikom, sportów wytrzymałościowych. 


Nie jesteśmy teoretykami. Jesteśmy praktykami. Sami na sobie lubimy wszystko sprawdzić, dlatego od 2015 roku uprawiamy tę dyscyplinę ponosząc sukcesy i porażki. Wychodzimy jednak z założenia, że siedząc wygodnie w fotelach nie da się odkrywać świata. Dlatego Was też zachęcamy do tego, by na własnej skórze poczuć czym jest swimrun.

W tym celu, prowadzimy treningi otwarte, weekendowe obozy swimrunowe, a wisienką na torcie są zawody, takie na których sami byśmy chcieli wystartować! I takie zawody organizujemy w Górach Świętokrzyskich – Swimrun Wióry! Naszą ambicją jest, by ta strona stała się miejscem skupiającym polskich swimrunerów.


Pomysłodawcą i współorganizatorami zawodów, o których piszemy jest pierwszy Polski Swimrun Team w składzie Jędrzej Maćkowski, szerzej znany jako odgrubasadoultrasa.pl i Rafał Bebelski 

„Oczarowała nas ta surowa i wymagająca dyscypliną sportu, do tego stopnia, że postanowiliśmy przenieść ją do Polski. Tak narodził się pomysł stworzenia Swimrun Wióry w sercu Gór Świętokrzyskich. Ideą jest, tak jak w skandynawskich zawodach, maksymalne wykorzystanie dzikiej przyrody, która na czas wyścigu staje się areną zmagań ludzi z tytanu.” – Jędrzej Maćkowski   


Kolejnym z organizatorów jest firma Analogowi, która zaufała szalonemu pomysłowi obu Panów i przyczyniła się do zbierania przez nich doświadczenia startowego za granią, m.in. w celu zorganizowania w Polsce zawodów na światowym poziomie. Pomysł jest o tyle szalony, że wytyczając trasę tych zawodów Jędrzej Maćkowski nie poszedł na ustępstwa i nie poddał się pokucie wytyczenia trasy „dla każdego”. W Górach Świętokrzyskich ma być trudno i nie każdy musi ukończyć tych zawodów. Tym, którym się to nie uda – pozostaną piękne wspomnienia i chęć powrotu na tę trasę. Ci, którzy dotrą do mety, będą na prawdę mogli powiedzieć o sobie „Jesteśmy Swimrunerami!”

Zawodnicy GoSwimrun Team w 2016 roku przetarli innym rodakom szlaki na legendarnych zawodach – z serii Mistrzostw Świata Otillo Race i jednych z najcięższych swimrunowych wyzwań – norweskiego Rockmana. Rok później nasze teamy, w różnych składach startowały 7 razy, czyniąc nas najbardziej doświadczonymi zespołami swimrun w Polsce.

Drużyna w składzie Jędrzej Maćkowski i Marek Szymczak jako 26 zespół na świecie zamknął pełną pętlę Rockmana wraz z odcinkiem specjalnym, przygotowanym tylko dla najszybszych – Dragons Neck!
Aśka Garlewicz z Bartkiem Czyżem – zwyciężyli w kategorii generalnej na długim dystansie na Wiórach.
Bartek Czyż i Wojtek Szeliga – wygrali w kategorii generalnej na długim dystansie nad Soliną
Marek Szymczak i Domonika Sosnowska – wygrali kategorię mix na długim dystansie nad Soliną

Dodatkowo po 2 sezonach startów team Goswimrun (Maćkowski i Bebelski) jest najwyżej punktowanym zespołem w światowym rankingu Otillo. Aktualnie panowie zajmują 70 lokatę.

Chcecie się dowiedzieć, czegoś więcej o swimrunie, macie jakieś pytania. Kontaktujcie się śmiało!

kontakt: mail biuro(małpa)goswimrun.pl tel: 600872376 – Jędrzej Maćkowski