Loading

O nas

Go swimrun – to pomysł na przybliżenie swimrunu polskim zawodnikom, sportów wytrzymałościowych. Obecnie na świecie jest to naszybciej zdobywająca popularność dyscyplina multispotu. Dlaczego więc miałaby się nie przyjąć w Polsce?
Nie jesteśmy teoretykami, choć i trochę historii i twardych danych, związanych ze swimrunem na stronie znajdziecie. Jesteśmy jednak głównie praktykami. Sami na sobie lubimy wszystko sprawdzić dlatego od ponad roku uprawiamy tę dyscyplinę ponosząc sukcesy i porażki. Wychodzimy jednak z założenia, że siedząc wygodnie w fotelach nie da się odkrywać świata. Dlatego Was też zachęcamy do tego, by na własnej skórze poczuć czym jest swimrun, a nie tylko z ekranu komputera. W tym celu, prowadzimy treningi otwarte, weekendowe obozy swimrunowe, a wisienką na torcie mają być zawody, takie na których sami byśmy chcieli wystartować! I takie zawody odbędą się już 3 września! Strona ma być tylko miejscem skupiającym polskich swimrunerów. Najważniejsza jest akcja – stąd też nazwa strony!


Pomysłodawcą i współorganizatorami zawodów, o których piszemy jest pierwszy Polski Swimrun Team w składzie Jędrzej Maćkowski, szerzej znany jako odgrubasadoultrasa.pl i Rafał Bebelski.

Zawodnicy w ubiegłym roku przetarli innym rodakom szlaki na legendarnych zawodach – z serii Mistrzostw Świata Otillo Race i jednych z najcięższych swimrunowych wyzwań – norweskiego Rockmana. „Oczarowała nas ta surowa i wymagająca dyscypliną sportu, do tego stopnia, że postanowiliśmy przenieść ją do Polski. Tak narodził się pomysł stworzenia Swimrun Wióry w sercu Gór Świętokrzyskich. Ideą jest, tak jak w skandynawskich zawodach, maksymalne wykorzystanie dzikiej przyrody, która na czas wyścigu staje się areną zmagań ludzi z tytanu.” – Jędrzej Maćkowski   


Kolejnym z organizatorów jest firma Analogowi, która zaufała szalonemu pomysłowi obu Panów i przyczyniła się do zbierania przez nich doświadczenia startowego za granią, m.in. w celu zorganizowania w Polsce zawodów na światowym poziomie. Pomysł jest o tyle szalony, że wytyczając trasę tych zawodów Jędrzej Maćkowski nie poszedł na ustępstwa i nie poddał się pokucie wytyczenia trasy „dla każdego”. W Górach Świętokrzyskich ma być trudno i nie każdy musi ukończyć tych zawodów. Tym, którym się to nie uda – pozostaną piękne wspomnienia i chęć powrotu na tę trasę. Ci, którzy dotrą do mety, będą na prawdę mogli powiedzieć o sobie „Jesteśmy Swimrunerami!”

Zapiszcie się na zawody i przekonajcie – co do zaoferowania, mają najbardziej doświadczeni swimrunerzy w Polsce! 

kontakt: mail biuro(małpa)swimrun.pl tel: 600872376 – Jędrzej Maćkowski