swimrun, bieg, pływanie, open water, swimrun Wióry w Górach Świętokrzyskich

Nowe pianki do swimrunu już w Polsce – kim jesteś panie Colting?

Na ostatnich zawodach w Stężycy wprawne oko mogło zobaczyć zawodników ścigających się w nowych na polskim rynku piankach marki Colting. Co to za marka i kto za nią stoi pytało wielu? Po dotknięciu lub przetestowaniu produktu zdania były jednoznaczne. Ten ktoś zna się na robocie. I tak istotnie jest, bowiem właściciel i twórca marki to nie byle kto. To kiedyś jeden z czołowych szwedzkich triathlonistów długodystansowych, pływak openwater, trzykrotny Mistrz Świata OtillO – uczestnik każdej z jego dotychczasowej edycji! W Goeteborgu, skąd pochodzi to człowiek legenda, który zdrowym stylem życia zaraża innych. Prowadzi o tym też swój program w szwedzkiej TV „Real Man on TV4”, gdzie kilku panów z brzuszkiem przygotowuje do swojego pierwszego startu w triathlonie.

foto: jonas colting

Colting to facet który podejmował się takich wyzwań jak w 2014 roku przepłynięcie wpław ze Sztokholmu do Goeteborgu dystans 640 km w 41 dni, czy w 23 dni opłynięcie Gotlandii ok 300 km. Wszelkim tego typu akcjom oprócz wymiaru ultra sportowego towarzyszy wyższy cel zbiórki pieniędzy dla ludzi z krajów trzeciego świata i łatwiejszego dla nich dostępu do wody pitnej, lub popularyzacji pływania w Szwecji oraz zasygnalizowanie potrzeby większej ilości basenów w tym kraju.

foto: garmin swimrun series

Skupmy się jednak na tym czym od trzech lat zajmuje się nieprzeciętny Szwed.

„Miałem dosyć pływania w piankach lepszych lub gorszych – postawiłem wszystko na jedną kartę i od tej pory będę pływał, tylko w tym, w czym dobrze się czuję, dlatego sam zaprojektuje pianki”.

Oczywiście można polemizować, czy nie przyjdzie po Jonasie, ktoś kto powie to samo i równie dobrze marketingowo będzie to brzmiało ale nie mniej jednak warto przyjrzeć się piankom Coltinga bliżej, bo są one napewno warte uwagi.

                           
                                                  

Ramiona pianki są bardzo elastyczne, a ona sama zachowuje dobrą pływalność, dzięki solidnym panelom neoprenowym na całym brzuchu i plecach. Na lądzie biega się w niej wygodnie, bez uczucia ściskania ud i krępowania ruchów w ramionach. Zawodnikowi w tej piance nie są straszne żadne przeszkody napotykane po drodze, typu schylenie się pod konarem, wspinanie na powalone pnie drzew, wielkie głazy etc. Jest to również pianka, która w testach utrzymuje najmniejszą ilość wody po wejściu z niej i po 10 minutach od wyjścia z wody również, jeśli chodzi o pianki niskobudżetowe. Jesteśmy mile zaskoczeni tym modelem, który śmiało może konkurować z dużo droższymi piankami.

 

Jeśli myślisz o zakupie pianki Colting Swimrun Go – sprawdź naszą ofertę w sklepie. A jeśli masz ochotę tę piankę przetestować lub wypożyczyć ją na zawody – też istnieje taka możliwość 😉 Wówczas skontaktuj się z nami pod mailem biuro@goswimrun.pl

LEAVE A COMMENT